Śląskie związki zawodowe mundurowych krytyczne wobec działań Komorowskiego

Artykuł
SW.GOV.PL

Śląska Federacja Związków Zawodowych krytycznie ocenia działania Bronisława Komorowskiego ws. poprawy warunków pracy służb mundurowych. Wydano w tej sprawie komunikat, z którego – zdaniem Andrzeja Kołodziejskiego, Przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa – wynika, na kogo powinni głosować mundurowi w drugiej turze wyborów.

Śląska Federacja Związków Zawodowych stwierdza, że w ostatnich latach, znacznie pogorszy się warunki służb mundurowych, poprzez wprowadzenie szkodliwych dla nas ustaw – brzmi komunikat Federacji.  Związkowcy podkreślają, że Bronisław Komorowski jako prezydent nie skorzystał z przysługujących mu uprawnień, pozwalając tym samym, by niekorzystne zapisy weszły w życie.

Pod dokumentem podpisali się Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach Andrzej Kołodziejski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiej NSZZ Policjantów woj. Śląskiego Dariusz Kowalski, Przewodniczący Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN” Jarosław Nowak oraz Wiceprzewodniczący ZO NSZZ FSG przy ŚM OSG w Raciborzu Tomasz Figiel.

– Obecny Prezydent B. Komorowski, który wielokrotnie mówił, że mundur jest mu bliski z racji pełnienia funkcji Ministra MON. Żołnierze WP oraz funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne bardzo krytycznie oceniają jego postawę wobec tego środowiska – mówi nam Andrzej Kołodziejski.

Szef NSZZ FiPW przypomina, że w ubiegłym roku została wprowadzona ustawa o L-4  i w tej sprawie mundurowi protestowali pod Sejmem. – Nasze argumenty nie zostały przyjęte, Komorowski podpisał ustawę bez mrugnięcia okiem. Efekt jest taki, że mundurowi nadal korzystają ze zwolnień lekarskich, ponieważ firmy ubezpieczeniowe  zaproponowały ubezpieczenie od L-4 – podkreśla.

Kołodziejski jednocześnie zaznacza, że reformy w strukturach mundurowych są potrzebne i wręcz nie uniknione, ale muszą „odpowiadać potrzebom realnej skuteczności aparatu bezpieczeństwa wewnętrznego, jak i zewnętrznego”.

– To tylko wycinek problemów instytucji takich jak Policja, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna – ocenia Andrzej Kołodziejski, podkreślając, że z komunikatu jasno wynika „na kogo powinni głosować mundurowi”. 

52_670

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy