Mucha zachwyca się polskim "sukcesem" w Brukseli: To Polska zdecydowała o tym, jakie warunki były negocjowane

Artykuł
telewizja republika

Jak zauważa 300polityka.pl, Joanna Mucha w rozmowie w Radiu Puls nie tylko pochwaliła polski rząd za właściwą decyzję w sprawie uchodźców, lecz także uznała... że to Polska miała decydujący wpływ na kształt wczorajszych negocjacji.

– Jeśli chodzi o negocjacje i to, w jaki sposób Polska wpłynęła na cały proces negocjacyjny, w jaki sposób de facto zdecydowała o tym, jakie warunki były negocjowane – czyli te trzy warunki, które my stawialiśmy: że przyjmujemy uchodźców, a nie imigrantów, że wzmacniamy zewnętrzne granice, i że mamy prawo do weryfikacji tych, którzy do nas przyjeżdżają, to pod tym względem należy to rozumieć – i cały efekt negocjacyjny – jako sukces – stwierdziła Mucha, podkreślając, że to zasługa Polski, że tak dużo mówiło się na ten temat.

Słowa rzecznik kampanii PO to sugestia, że polski rząd odegrał nadrzędną rolę w negocjacjach na temat warunków przyjmowania uchodźców przez poszczególne kraje Unii Europejskiej.

Polska głosuje "za"

UE podjęła wczoraj decyzję o podziale 120 tys. uchodźców w głosowaniu. Zdecydowana większość państw głosowała za tym rozwiązaniem. Wśród nich była Polska. Przeciwko temu rozwiązaniu głosowały Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia, a Finlandia wstrzymała się od głosu. Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski poinformował, że do Polski ma trafić około 7 tys. imigrantów. Stanowisko Polski oznacza, że wyłamała się z bloku państw Grupy Wyszehradzkiej krytycznego wobec planu i poparła propozycje Brukseli. CZYTAJ WIĘCEJ...

Oświadczenie Szydło

– Jeszcze w poniedziałek były deklaracje, że polski rząd będzie bronił zasady podejmowania dobrowolności decyzji jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców. We wtorek ta zasada została złamana. (...) Rzeczą, która jest najbardziej bulwersująca jest to, że Polska oszukała kraje Grupy Wyszehradzkiej – mówiła dziś do dziennikarzy kandydatka PiS na premiera, krytycznie oceniając posunięcia polskiego rządu. – Politykę zagraniczną trzeba prowadzić odważnie. Trzeba budować sojusze i szukać porozumień. Ale nadrzędną sprawą w polityce zagranicznej jest interes i dobro obywateli, bezpieczeństwo naszej ojczyzny – dodawała. CZYTAJ WIĘCEJ...

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy