„Królewscy” gromią Atletico w dogrywce. Puchar Ligii Mistrzów dla Realu Madryt

twitter

Piłkarze Realu Madryt po raz dziesiąty w historii zdobyli Puchar Europy. W finale Ligi Mistrzów, który odbył się w Lizbonie, pokonali Atletico Madryt po dogrywce 4:1. Bramki dla „Królewskich” zdobyli Sergio Ramos, Gareth Bale, Marcelo i Cristiano Ronaldo.

Bramki: dla Realu - Sergio Ramos (90+3), Gareth Bale (110), Marcelo (118), Cristiano Ronaldo (120-karny); dla Atletico - Diego Godin (36).

Ronaldo królem strzelców

Portugalczyk Cristiano Ronaldo po raz drugi z rzędu został królem strzelców Ligi Mistrzów 2013/14. Piłkarz Realu Madryt zdobył w tej edycji rozgrywek 17 goli, o 11 więcej od najlepszego z Polaków Roberta Lewandowskiego (Borussia Dortmund).

Ronaldo jedną z bramek zdobył w finałowym meczu z Atletico Madryt. Król strzelców ligi hiszpańskiej w drugiej połowie dogrywki trafił z rzutu karnego, ustanawiając wynik spotkania na 4:1.