Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek: Bez miłości wszystkie dary Kościołowi nie są potrzebne

12:34 6 listopada 2013
Papież Franciszek powiedział wiernym, że Kościół nie rośnie, gdy zamiast miłości jest w nim niezadowolenie, chłód i egoizm. - Tam, gdzie nie ma miłości, jest pustka- mówił papież podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra, papież stwierdził: - Bez miłości wszystkie dary nie są Kościołowi potrzebne, bo tam, gdzie nie ma miłości, jest pustka, którą wypełnia egoizm.

Słowa te obecni na placu nagrodzili gromkimi oklaskami.

- Jeśli wszyscy jesteśmy egoistami, wyłącznie egoistami, czy możemy żyć we wspólnocie w pokoju? - pytał papież. - Nie można i dlatego potrzebna jest miłość - odpowiedział.

Apelował do wierzących o "gesty dobroci" i braterską solidarność, która - jak powiedział - nie może być tylko "figurą retoryczną".

Przypomniał, że Kościół jest "wspólnotą miłosierdzia", a życie w niej oznacza, że nie można podążać za własnymi interesami. - Trzeba dzielić cierpienia i radości braci i być gotowym nosić ciężary za biednych - dodał papież.

Franciszek wywołał wzruszenie wśród wiernych, gdy opowiedział im, że przed audiencją odwiedził półtoraroczną ciężko chorą dziewczynkę o imieniu Noemi. Na jego prośbę wierni odmówili modlitwę za jej zdrowie. - Dziękuję wam za ten akt miłości- powiedział potem Franciszek.

Wśród uczestników spotkania z papieżem była liczna pielgrzymka węgierskich Romów.

mp, pap, fot. Casa Rosada/CC

Źródło:Wczytuję ocenę...
TAGI:
ANTONI MACIEREWICZ NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ" - ŚLADY MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH NA 107 PRÓBKACH !

Wczytuję komentarze...
Najnowsze