Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie WTA Katowice

Agnieszka Radwańska
flickr/Christian Mesiano/CC BY-SA 2.0

W pierwszej rundzie turnieju z serii WTA Tour 2014 odpadły Magdalena Fręch, Magda Linette oraz Katarzyna Piter. Agnieszka Radwańśka wygrała z Czeszką Kristyną Pliskovą 6:3, 6:2.

Po raz pierwszy od siedmiu lat „Isia” zagrała przed polską publicznością i wygrała spotkanie. Przed meczem było nieco obaw, ponieważ tenisistka ostatnio zmagała się z kontuzją kolana. W pomeczowym wywiadzie zaznaczyła, że przechodziła krótką rehabilitację w Krakowie i nie odczuwa już kontuzji.

Od początku meczu kontrolowała wydarzenia na korcie. Po meczu zwróciła uwagę, że ważnym momentem spotkania było pierwsze przełamanie. Ostatecznie pokonała grającą z "dziką kartą" Czeszkę w pierwszym secie 6:3, natomiast w drugim 6:2.

Trzy nasze pozostałe tenisistki, biorące udział w WTA Katowice, przegrały swoje mecze i odpadły z turnieju. W poniedziałek z zawodami pożegnała się Katarzyna Piter. Młoda zawodniczka wygrała zaledwie jednego gema z Camilą Giorgi i przegrała cały mecz 0:6, 1:6. Magda Linette podjęła walkę z rozstawioną z numerem piątym Czeszką Klarą Koukalovą. Jednak również nie ugrała żadnego seta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:6, 3:6.

Również Magdalena Fręch nie sprostała swojej rywalce. Austryjaczka Yvonne Meusburger pokonała Polkę w stosunku 3:6, 1:6.

W turnieju pozostała jedynie Agnieszka Radwańska, która w drugiej rundzie zmierzy się z Włoszką Francescą Schiavone. Wygrana w tym spotkaniu da jej awans do ćwierćfinału.

Źródło: telewizjarepublika