Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Właściciel Stoczni Gdańskiej rozmawia z Norwegami o ich ew. zaangażowaniu

apu 17:08 4 lutego 2014
Flikr/CC/Pricey
Spółka Gdańsk Shipyard Group, większościowy właściciel Stoczni Gdańsk, rozmawia z Grupą Kleven z Norwegii i innymi partnerami na temat ewentualnego zaangażowania w gdańską stocznię – poinformował rzecznik prasowy GSG Jacek Łęski.

75 proc. akcji spółki należy do kontrolowanej przez Sergieja Tarutę spółki Gdańsk Shipyard Group, a 25 proc. do Agencji Rozwoju Przemysłu. Stocznia Gdańsk jest w trudnej sytuacji finansowej; pracownicy od kilku miesięcy otrzymują pensje w ratach.

Łęski powiedział, że rozmowy z partnerami są na bardzo wstępnym etapie i dotyczą ewentualnego zaangażowania w przyszłość Stoczni Gdańsk. Pytany o norweską Grupę Kleven mówił, że rozważane jest np. odkupienie części majątku. Przyznał, że "trudno dziś mówić o konkretnych decyzjach którejś ze stron". Dodał, że Grupa Kleven od wielu lat jest jednym z głównych partnerów biznesowych stoczni.

Stocznia produkuje głównie konstrukcje stalowe i wieże wiatrowe. Łęski zapewnił, że firma ma kontrakty na dalszą produkcję. - Mamy chętnych na przedłużenie tych kontraktów i m.in. jest to Grupa Kleven – powiedział Łęski.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


DZIENNIKARSKI POKER - JOLANTA HAJDASZ - TO CO PROPONUJE LGBT WS. WYCHOWANIA DZIECI PRZERAŻA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze