Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

''Ta katedra nigdy nie będzie taka sama''

AS 8:47 16 kwietnia 2019
PIXABAY
– My w naszej historii odbudowywaliśmy Warszawę i to nie jest ta sama Warszawa. Ta katedra nigdy nie będzie taka sama.Być może będzie symbolem, zobaczymy. Ta katedra była w bardzo złym stanie, wymagała remontu już od wielu lat i być może to przyczyniło się do tego, że ten pożar aż tak szybko dokonał zniszczeń. Nie sądzę, żeby było możliwe odbudowanie tego wszystkiego, co znajdowało się tam wcześniej – powiedziała dr Hanna Węgrzynek, zastępca dyrektora Muzeum Getta Warszawskiego w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24.

– Jestem historykiem, cały czas uważam się za mediewistę, to były początki moich zainteresowań - powiedziała dr Hanna Węgrzynek. 

Przyznała, że nie mogła uwierzyć, gdy usłyszała, że płonie katedra Notre Dome - To właściwie jest ikona - ikona gotyku, budowla, którą rozpoznaje właściwie każdy i nie może być pomyłki - mówiła. 

– Ja naprawdę nie rozumiem, jak mogło dojść do takiego pożaru. Jak to możliwe, że ten pożar tak szybko się rozprzestrzenił i poczynił tak ogromne spustoszenie? Spustoszenia, które nie będą do zrekonstruowania dlatego, że to, co w tej katedrze było najcenniejsze to wyposażenie.  Mury są kamienne, pożar nie mógł ich strawić, mogły popękać. To, co było wyposażeniem - moim zdaniem - zginęło bezpowrotnie i jest to rzecz dla mnie zupełnie niewyjaśniona, jak mogło do takiego pożaru dojść, dlaczego nie było zabezpieczeń - oceniła dr Węgrzynek. 

– My w naszej historii odbudowywaliśmy Warszawę i to nie jest ta sama Warszawa. Ta katedra nigdy nie będzie taka sama.Być może będzie symbolem, zobaczymy. Ta katedra była w bardzo złym stanie, wymagała remontu już od wielu lat i być może to przyczyniło się do tego, że ten pożar aż tak szybko dokonał zniszczeń. Nie sądzę, żeby było możliwe odbudowanie tego wszystkiego, co znajdowało się tam wcześniej - podkreśliła. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze