Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

38 milionów to za mało?! Marzena Kruk walczy o kolejne nieruchomości

EmaPob 7:25 16 września 2016
Marzena KrukTelewizja Republika
Marzena Kruk, była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszana w aferę reprywatyzacyjną, domaga się od miasta kolejnych pieniędzy! Kobieta, która otrzymała od stołecznego ratusza już ponad 38 mln złotych z tytułu odszkodowań za nieruchomości odebrane właścicielom na podstawie dekretu Bieruta, teraz walczy o działkę na warszawskiej Pradze.

Chodzi o działkę na warszawskim Grochowie, przy ulicy Darłowskiej. W roku 2013 Zbigniew Pajewski – spadkobierca ubiegał się o odszkodowanie z tytułu utraty działki. W 2014 roku Kruk przejęła od niego roszczenia i prawa do wspomnianego terenu. Nie jest jednak wiadome, w jaki sposób to zrobiła. Zyskała jednak prawa do ubiegania się o odszkodowanie. Co więcej, kobieta poskarżyła się w sądzie na opieszałość władz stolicy w sprawie wydania decyzji w tej sprawie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Marzena Kruk była jest współwłaścicielką słynnej działki przy Pałacu Kultury, która stała się początkiem afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Prywatnie to siostra Roberta Nowaczyka – prawnika, który doprowadził do reprywatyzacji blisko 50 adresów w stolicy. Na konto Kruk z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych wpłynęło już ponad 38 mln zł wypłaconych przez warszawski ratusz. Jak się okazuje, to wciąż za mało!

W środę Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzył sprawę, którą wytoczyła stołecznemu ratuszowi Marzena Kruk. Była urzędniczka wniosła skargę na bezczynność władz Warszawy ws. przyznania jej odszkodowania za nieruchomość przy ul. Darłowskiej na Pradze. Ratusz bronił się, twierdząc, że sprawa tej nieruchomości jest tylko jedną z wielu dotyczących warszawskich gruntów objętych dekretem Bieruta. I że wciąż zbierane są dokumenty, które pozwoliłyby podjąć decyzję w tej sprawie.

Kim jest Marzena Kruk?

Marzena Kruk od lat 90. jest związana z Ministerstwem Sprawiedliwości. Jak dotąd, opinia publiczna dowiedziała się o tym, że jest współwłaścicielką działki przy ul. Chmielnej 70 i ul. Odolańskiej 7. Odzyskała też nieruchomość przy ul. Mokotowskiej 63, którą następnie sprzedała.

Komisja dyscyplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości stwierdziła, że Marzena Kruk w latach 2011-2015 kłamała w oświadczeniach majątkowych. Tą sprawą zajęło się już CBA, zaś po ujawnieniu tej informacji Kruk podała się do dymisji.

Źródło: fronda.pl/wawalove.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze