Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

25 lat więzienia dla mordercy 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. Sąd zaostrzył karę

ds 12:15 11 stycznia 2017
Artur W. trafi do więzienia na 25 latnto.pl
Wrocławski sąd apelacyjny podwyższył z 14 do 25 lat karę pozbawienia wolności dla Artura W., który pod wpływem narkotyków zamordował 15-letnią Wiktorię z Krapkowic. W pierwszej instancji 17-letni Artur W. został skazany na 14 lat więzienia. W apelacji kara została zaostrzona.

 – Żadna kara przewidziana przez polski wymiar sprawiedliwości nie przyniesie nam ukojenia – mówią rodzice zamordowanej dziewczynki.

Do sądu apelacyjnego wpłynęły trzy odwołania. Prokuratura i rodzina zamordowanej Wiktorii wnioskowali o zaostrzenie kary i wyrok 25 lat więzienia dla Artura W., obrona chciała natomiast zmiany wyroku i samej kwalifikacji czynu z zabójstwa na rozbój i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć Wiktorii. Chłopakowi groziłoby wówczas 8 lat więzienia.

– Kara nie jest adekwatna do czynu – mówił Zbigniew Ziobro. – Takie przestępstwa trzeba piętnować, a wyroki powinny być wysokie. Prokuratura z pewnością skieruje apelację w tej sprawie – dodał.

W środę sąd apelacyjny przyznał rację prokuraturze i rodzinie zamordowanej dziewczyny. Do bulwersującej zbrodni doszło w 2015 roku. 7 marca 15-letnia Wiktoria Cichocka z Krapkowic wyszła na spotkanie z koleżankami, po którym nie wróciła do domu. 11 dni później ciało dziewczyny odnaleziono w przepompowni ścieków, niedaleko miejsca jej zamieszkania. Poszukiwania sprawcy trwały dwa miesiące.

Źródło: nto.plWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze