Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

2013. rokiem niszczenia akt WSW czyli co nieco o działaniach ówczesnej władzy

am 7:16 27 lipca 2018
Telewizja Republika
Akta Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli komunistycznego kontrwywiadu wojskowego, były bezprawnie niszczone w archiwach wojskowych jeszcze w 2013 r. – takie szokujące ustalenia podał ostatnio prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Dodał, że w tej sprawie złożył już czwarte doniesienie do prokuratury.

Według najnowszych ustaleń do zniszczeń dokumentów, które podlegają ochronie zgodnie m.in. z ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej, dochodziło jeszcze pięć lat temu. Wcześniej archiwiści byli przekonani, że dokumenty organów bezpieczeństwa PRL będące w systemie Centralnego Archiwum Wojskowego (CAW) usuwano do 2009 r.

„Potwierdzam, w lipcu 2013 r. zniszczono teczki WSW. Dramat polskiej archiwistyki wojskowej – jest po zawale” – napisał na jednym z portali społecznościowych prof. Sławomir Cenckiewicz. – Ta stopniowo odkrywana przez nas skala zniszczeń jest szokująca. W tej sprawie złożyłem do prokuratury kolejne, już czwarte, doniesienie – dodał w rozmowie z PAP szef Wojskowego Biura Historycznego.

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze