Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

1,19 za godzinę pracy! Tyle ochroniarzom płaciła firma wynajęta przez ratusz

EmaPob 15:10 28 marca 2017
Wikipedia/Daviidos
Zaledwie 1,19 zł za godzinę - tyle za pilnowanie obiektu przy ul. Partyzanckiej w Opolu płaci swoim pracownikom firma ochroniarska, wynajęta przez ratusz do zabezpieczania mienia miejskiego. Ochroniarze zatrudnieni w niej pracują w urągających godności ludzkiej warunkach za głodową stawkę - informuje serwis nto.pl.

Jedna z pracownic firmy ochroniarskiej w Opolu otrzymała wynagrodzenie w wysokości 500 zł za 420 godzin pracy.

"To złamanie prawa"

–  To złamanie prawa, bo od 1 stycznia 2017 roku minimalna stawka godzinowa to 13 zł - przypomina Katarzyna Duda z Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a, która postanowiła nagłośnić całą sprawę.

– Uważamy za niedopuszczalne, aby takie głodowe stawki obowiązywały w jakiejkolwiek firmie. Będziemy apelować do prezydenta Opola, aby zerwał umowę z tą firmą - dodała Katarzyna Duda. 

Brak dostępu do bieżącej wody

Dziennikarze portalu ustalili też, że ochroniarze nie mają nawet dostępu do bieżącej wody. "Na obiekcie” łapią deszczówkę do czego się da, żeby mieć w czym się umyć i na czym zagotować herbatę.

Tomasz Krzemienowski, zastępca okręgowego inspektora pracy w Opolu powiedział w rozmowie z portalem, że w tej sprawie trwa postępowanie. PIP skierowała również pismo do prezydenta Opola.Źródło: tvp.info, nto.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze